Delta Vent N ja N+

Katustes ja seintes põhikonstruktsioonide kaitseks mõeldud DELTA®- VENT N  ja N+ on materjal, mille abil saadakse lahendus vähemalt kahele probleemile korraga. Hingaval aluskattel on hea veeauru läbilaskevõime hoonele sobiliku sisekliima tagamiseks ja samas suurepärane niiskuskindlus ehitise ja tema konstruktsioonide kaitsmiseks väljast tulevate sademete eest.  Paigaldamine on lihtne ja kiire. Aluskatte võib paigaldada otse soojustusele (tuulutusvahesid ei ole vaja jätta), see on kergesti lahtirullitav ja piisavalt rebenemiskindel ka paigaldamisel esinevatele ajutistele koormamistele.

DELTA®- VENT N+'l on mõlemas servas teip.

Kasutuskohad: DELTA®-VENT N sobib kasutamiseks kõikidest kattematerjalidest katusekonstruktsioonides, nii uusehitistes kui ka rekonstrueeritavatel hoonetel. Suurepäraste omaduste tõttu suudab ta täita nii aluskatte kui ka tuuletõkke funktsiooni, seepärast leiab kasutamist ka välisseintes.

Struktuur: Hingav aluskate DELTA®-VENT N on valmistatud kolmekihilisena. Alumine polüpropeenist kiudkanga kiht talub hästi mehaanilist koormust ja annab aluskattele tugevuse. Teine kiht on difusioonile avatud ja samas vettpidav polüpropeenkile. Ülemine kiht kaitseb vettpidavat kilet kahjustumise eest paigaldamise ajal ja tugevdab aluskatet tervikuna mehaaniliste koormuste talumiseks ekspluatatsioonis. Välispind ei karda UV-kiirgust, võib päikese käes katmata olla kuni 3 kuud. Difusioonkile kaitseb vihma ja lume eest, laseb läbi õhku ja veeauru. Aluskiht tagab mehaanilise tugevuse.

Omadused: DELTA®-VENT N aluskate võimaldab muuta kaldkatuste konstruktsiooni. Tuulutusvahe soojustuse ja aluskatte vahelt võib ära jätta, paigaldades hingava aluskatte otse soojustuse peale, kus see toimib nii aluskatte kui ka tuuletõkkena. Seetõttu vähenevad konstruktsiooni mõõtmed. DELTA®-VENT N aluskate laseb kondenseeruva veeauru endast läbi, seejärel liigub liigne niiskus aluskatte pealispinda pidi välja ning ventileeritakse katusekatte ja aluskatte vahelises tuulutusvahes.  Välistingimuste mõju takistav DELTA®-VENT N aluskate kaitseb soojustust ja konstruktsioone vihma ja lumesulamisvee eest. DELTA®-VENT N aluskattes kasutatakse erilist lisakaitseainet, mis tagab EU normidele vastava UV-kindluse ja vastupidavuse erinevatele ilmastikutingimustele. Materjal on 100% ümbertöödeldav ja seetõttu keskkonnasõbralik.

Paigaldamine: DELTA®-VENT N aluskate paigaldamine on kiire ja lihtne, ei ole vaja jätta õhuvahet aluskatte alla.  Soovitatav ülekate on 150 mm vertikaal- ja horisontaaljätkudel.  Kinnitamiseks kasutatakse laiapealisi naelu või klambreid. Katuseluukide, korstnate ja muude aluskatte läbiviikude tegemisel tuleb erilist tähelepanu pöörata tööde kvaliteedile; aluskattesse lõigatakse läbiviigu kohale auk ja selle servad keeratakse üles moodustades veejuhtijad ümber katust läbiva detaili; kõik ühendused tihendatakse hoolikalt.